CASA BUGATTİ TÜRKİYE

Bugatti, mutfak için yenilikçi, karmaşık ve orijinal tasarımlara sahip çatal bıçak ve küçük ev aletleri üreten bir firmadır.

90 yıldır, Bugatti tasarımları, yüksek teknoloji ile şekil ve detayların önemine veren İtalyan tadının karışımı ile ayırt edilmiştir; bölgenin ve el sanatları geleneğinin birlikte yaşayarak modern yaşam tarzına ve değerlerine göz açmasıdır; deneyimlerin paylaşımından çevresel duyarlılığa…

Kalabalık bir tasarımcı takımının katkıları ile, Bugatti ev için büyük ve küçük çapta hazine üreterek, ev sakinlerinin hayatını zenginleştirmektedir.
Bugatti günlük hayatımızdaki “basit ve alışılagelen” hayat tarzında devrim yaparak, evi her geçen gün tekrar keşfedilecek bir hediyeye, duyguya ve sanata çevirmiştir!

Bugatti doksanıncı doğumgününü kutlamaktadır: firma 1923 yılında Lumezzane’de (Brescia) kurulmuştur. Giuseppe, Giovanni, Faustino, Giacinto ve Amadio kardeşler tarafından kurulmuş olan firma, kendilerinden önce gelen babalarına bağlılığını isim: F.lli Bugatti fu Amadio ile göstermiştir.

Firma çalışmaya profesyonel bir atölyede nikel-gümüş ve gümüş-kaplamalı bakır çatal bıçak üretimi ile başlamıştır. Ürünlerin geliştirilmesi ve seri üretim için yeni mekanik ekipmanların alınması gerekti.

F.lli Bugatti İtalya’da ilk Polak basınçlı kalıp döküm makinesini tanıtan firmadır, 1928 yılında devrimsel nitelikte üretilen bakır-silikon alışımın oluşturulması hala günümüzde “Bugatti alışımı” olarak bilinmektedir. Bunlar firmanın uzun süreli teknolojik ve yenilikçi yapısının başlangıcı olacak ve önce İtalya ve Avrupa, sonra da uluslar arası piyasalarda isim yapmasını sağlayacaktır.


© 2013 BOĞAZİÇİ İTHALAT , ALL RIGHTS RESERVED              |              Bookmark and Share

E - BÜLTEN ÜYELİĞİ                                                           SMEG Türkiye    SMEG Türkiye    Boğaziçi İthalat    SMEG Türkiye

En güncel gelişmeler ve en yeni haberler, bültenimize üye olan kullanıcılar için özel olarak gönderilecektir.